Search

کلینیک فوق تخصصی بیماری‌های ستون فقرات

ستون فقرات در انسان از ۳۳ مهره تشکیل شده است که در انسان‌های بالغ ۴ مهره آخر به هم جوش خورده و دنبالچه را به وجود می‌آورد ۵ مهره ما قبل آخر هم استخوان خاجی را شکل می‌دهد این ۹ مهره بدون حرکت بوده و منشاء عمده دردهای لگنی می‌باشند. ۷ مهره گردن ۱۲ مهره پشتی (توراسیک) و ۵ مهره لومبار (کمری) نقش محافظت از نخاع و ریشه‌های دم اسب در نخاع را دارند. باید توجه داشت که هر مهره دو مفصل یا همان فاست دارد و از آنجایی که ستون فقرات تحمل کننده وزن و بالانس بدن می‌باشد آسیب به فاست کمردردهای مزمن را ایجاد می‌کند.

ستون فقرات2

باید به این نکته توجه داشت که شناسایی منشاء ایجاد درد بسیار مهم و گاهی دشوار می‌باشد زیرا دردهای ارگان‌های دیگر و یا بیماری‌های مزمن مانند روماتیسم‌ها می‌توانند به صورت درد ستون فقرات بروز کنند پس تشخیص درست و درمان مناسب در بیماری‌های ستون فقرات از اهمیت خاصی برخوردار است.

ما در مجموعه خود با استفاده از کار گروهی و تجربه و مهارت تیم خود سعی در شناسایی مشکل بیماران عزیز داریم تا بهترین و موثرترین روش درمان را به آن‌ها پیشنهاد کنید که البته تمام سعی بر استفاده از روش‌های کم تهاجمی خواهد بود و همیشه جراحی به عنوان راه آخر پیشنهاد می‌گردد.

پس اگر به دنبال بهترین جراح ستون فقرات هستید با ما تماس بگیرید.

خدمات کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات

ابتدا بیماران توسط دکتر مهران مرادی معاینه می‌شوند و ثبت الکترونیک پرونده انجام می‌گردد. سپس در صورت نیاز اقداماتی مانند نوار عصب و عضله. اسکن کف پا و ستون فقرات انجام خواهد شد و انواع بریس‌ها و ارتزهای مورد نیاز برای بیماران توسط تیم حرفه ای ارتوپدی فنی تهیه می‌گردد. بیماران نیازمند به فیزیوتراپی‌های شایع در همین مجموعه با بهترین دستگاه‌های روز دنیا انجام می‌گردد و فیزیوتراپی‌های تخصصی به مرکز ویژه و مورد تایید معرفی می‌گردند. در نهایت بیماران نیازمند به اقدامات کم تهاجمی مانند انواع تزریق‌های مفصلی. سلول درمانی و ازون در همین مجموعه تحت درمان قرار خواهند گرفت. آن دسته از بیماران با بیماری پیشرفته و نیازمند جراحی در بیمارستان لاله بستری و توسط تیم فوق تخصصی ستون فقرات تحت عمل جراحی قرار خواهند گرفت.

درمان بیماری‌های ستون فقرات گردن

گردن

فتق دیسک یکی از عارضه‌های ستون فقرات است که ویژگی اصلی آن، خارج شدن محتوای داخلی دیسک بین‌مهره‌ای از شکاف ایجاد شده در دیواره خارجی دیسک است. فتق دیسک عموماً در ناحیه گردن مشاهده می‌شود و از آن با اصطلاح فتق دیسک گردن (CHD) یاد می‌شود. برخی از علائم فتق دیسک گردن عبارتند از:

  • درد عضلانی از گردن تا شانه
  • سوزش یا دردهایی که بر بازو، شانه‌ها یا گردن ضربه می‌زند
  • ضعف در یک بازو
  • سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی در یک دست
  • از دست دادن تعادل

این عارضه در تعداد زیادی از افراد سی تا چهل سال و سالمندان گزارش می‌شود. درمان فتق دیسک گردن با روش‌های محافظه‌کارانه و غیرجراحی شروع می‌شود؛ گزارش‌ها حکایت از آن دارد که تقریباً 90 درصد بیماران پس از حداقل شش هفته تحت درمان قرار گرفتن می‌توانند فعالیت‌های عادی را از سر بگیرند. چنانچه نتیجه رضایت‌بخشی از مداخله‌های محافظه‌کارانه به دست نیاید، جراحی برای درمان دیسک گردن توصیه می‌شود.

در صورت پارگی خفیف دیسک برای بیماران اقدامات کم تهاجمی مانند لیزر دیسک انجام می‌گردد. در موارد شدید یا نقص عصبی عمل جراحی میکروسکوپی توسط تیم فوق تخصصی دکتر مرادی انجام می‌گردد.

بیشتر بدانید: بهترین متخصص جراحی دیسک گردن در تهران

درمان تومورهای نخاع و ستون فقرات

تومور ستون فقرات

تومور نخاعی توده ایست که در درون کانال نخاع یا درون استخوان‌‌های ستون فقرات رشد می‌‌کند و ممکن است سرطانی یا غیر سرطانی باشد. تومورهایی که استخوان‌های ستون فقرات (مهره‌ها) را درگیر می‌کنند به عنوان تومورهای مهره‌ای شناخته می‌شوند. تومورهایی که از داخل خود طناب نخاعی شروع به رشد می‌کنند، تومورهای نخاعی نامیده می‌شوند.

درمان تومورهای نخاع و ستون فقرات غالبا دشوار بوده و فقط توسط جراحان مغز و اعصاب انجام میگیرد.

بیشتر بدانید: تومور نخاع گردن با چه روش‌هایی قابل درمان است؟

جراحی این تومورها علاوه بر داشتن تجربه زیاد و دانش علمی به روز نیازمند تیم جراحی قوی بیهوشی با تجربه و تجهیزات پیشرفته از جمله نورومانیتورینگ نخاع حین عمل وسایل میکروسکوپی و میکروسکوپ پیشرفته نیاز دارد. تیم دکتر مرادی با استفاده از تمام موارد فوق و تجربه فراوان در انواع تومورهای نخاع و ستون فقرات بهترین راهنمایی و درمان را برای شما بیماران عزیز فراهم خواهد آورد.

دوران نقاهت پس از جراحی برای تمام بیماران یکسان نیست و به سن و وضعیت سلامت عمومی بیمار و پشتکار و دقتش در رعایت دستورات جراح دیسک گردن بستگی دارد. جراحی اگر توسط پزشک با تجربه انجام شود بدون عوارض و با بهبودی سریعتر می‌باشد. بنابراین قبل از تصمیم نهایی خود حتماً از بهترین جراح دیسک گردن در تهران، مطمئن شوید.

بیشتر بدانید: جراح دیسک گردن در تهران (بهترین دکتر برای عمل دیسک گردن)

درمان بیماری‌های ستون فقرات کمر

دیسک کمر

 شایع‌ترین بیماری ستون فقرات لومبار کمردرد می‌باشد که در اغلب موارد علتی غیر از پارگی دیسک کمر دارد‌. شایع‌ترین علت ضعف عضلات کمر و بیماری فاست‌ها می‌باشد که به صورت خشکی صبحگاهی و درد مزمن بروز می‌کند‌. بیماری شایع دیگر پارگی دیسک کمر می‌باشد یکی از اولین علائم پارگی دیسک کمر در بیماران درد شدید پایین کمر همراه با درد پا است. بی‌حسی در پا و مشکل در راه رفتن اغلب اولین راه تشخیص پارگی دیسک کمر محسوب می‌شوند. برخی از بیماران مشکلات عمومی ندارند. تعدادی از بیماران فاقد علائمی مانند درد که به پزشک مراجعه می‌کنند نیز می‌توانند مبتلا به پارگی دیسک کمر باشند.

بیماری و التهاب مفصل ساکروایلیاک به صورت درد پایین و طرفین کمر بروز می‌کند که بر خلاف تصور ارتباطی به دیسک کمر ندارد.

بیماری پیریفورمیس به صورت درد داخل لگن و جیب پشت بروز می‌کند و مانند پارگی دیسک کمر درد به پا تیر می‌کشد. افتراق این بیماری با دیسک کمر اهمیت زیادی دارد زیرا درمان‌های این دو کاملا متفاوت می‌باشد.

بیشتر بدانید: سندرم پیریفورمیس، اسپاسم عضلات باسن به علت فشار بر عصب سیاتیک

در کلینیک فوق‌تخصصی ستون فقرات با علم به وجود علل مختلف ایجاد درد و با معاینه دقیق متوجه بیماری شما می‌شویم و در نهایت بهترین و موثرترین درمان را به شما ارائه می‌نماییم.

بیشتر بدانید: جراح ستون فقرات تهران برای درمان دیسک کمر، تنگی نخاعی و …

درمان شکستگی‌های ستون فقرات

شکستگی‌های ستون فقرات با شکستگی دست و پا فرق دارد. شکستگی یا جابجایی مهره می‌تواند باعث شود که تکه‌های استخوان به عصب‌های ستون فقرات یا نخاع فشار بیاورند یا به آن‌ها آسیب برسانند. بسته به میزان شدت آسیب شما، ممکن است درد، مشکل در راه رفتن، یا ناتوانی در حرکت دست یا پا (فلج) را تجربه کنید. بسیاری از شکستگی‌ها با درمان محافظه‌کارانه درمان می‌شوند، اما شکستگی‌های بزرگ نیازمند جراحی خواهند بود که خوشبختانه در صورت درمان سریع و درست تحت نظر جراحان با تجربه عاقبت بسیار خوبی خواهند داشت.

بیشتر بدانید: درمان شکستگی مهره های ستون فقرات با روش های جراحی و غیر جراحی

در افراد مبتلا به پوکی استخوان شدید (استخوان‌های ضعیف و شکننده)، VCF(شکستگی فشاری ستون فقرات) می‌تواند ناشی از فعالیت ساده‌ی روزانه، مانند بیرون آمدن از حمام، عطسه‌ی شدید یا بلند کردن جسمی سبک باشد. در افراد مبتلا به پوکی استخوان متوسط، معمولاً باید آسیب شدیدتر یا تروما مانند افتادن یا تلاش برای بلند کردن جسمی سنگین باشد تا باعث شکستگی فشاری ستون فقرات شود. شکستگی فشاری ستون فقرات رایج‌ترین شکستگی در افراد مبتلا به پوکی استخوان است. شیوع این مشکل با افزایش سن بیشتر می‌شود و در 40% زنان 80 ساله و پیرتر رخ می‌دهد. اگرچه در زنان بسیار شایع‌تر است، اما شکستگی فشاری ستون فقرات مشکلی جدی برای مردان نیز هست.

بیشتر بدانید: شکستگی فشاری ستون فقرات: علائم، علت، تشخیص و درمان

در موارد خفیف استفاده از بریس و داروهای پوکی استخوان، بیماران درمان می‌گردند ولی در مواردی که درد شدید و مقاوم به درمان باشد به شرط عدم درگیری نخاع بیماران کاندید جراحی کیفوپلاستی بدون برش و بیهوشی خواهند شد این روش مخصوص بیماران مسن بوده و خطر کمی دارد.

کیفوپلاستی عبارت است از وارد کردن بالون به مهره‌ی فشرده برای ایجاد یک حفره و بازگرداندن ارتفاع اصلی مهره با انبساط آن که با تزریق رزین پلی‌متیل‌متاکریلات یا سیمان‌های استخوانی دیگر به داخل مهره‌ی فشرده شده همراه است. این روش بدون برش و کاملا بسته انجام می‌گردد.

کلینیک فوق تخصصی دفورمیتی‌های ستون فقرات

دفورمیتی های ستون فقرات

غالب دفورمیتی‌های ستون فقرات به سه دسته اسکولیوز، کیفوز و لوردوز طبقه‌بندی می‌گردند که درمان بیماران براساس شدت انحراف شامل ورزش‌های اصلاحی بریس و نهایتا جراحی می‌گردد.

درمان جراحی این بیماران از چالش‌های اصلی در ستون فقرات می‌باشد که با استفاده از تیم فوق تخصصی و وسایل روز دنیا انجام خواهد شد.

در کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات دکتر مرادی مشکلات بیماران ارزیابی و در نهایت بهترین و مناسب‌ترین روش درمان انتخاب خواهد شد.

بیشتر بدانید: درمان اسکولیوز و کیفوز (انحراف ستون فقرات) با فیزیوتراپی،دارو،جراحی

مشاوره، تماس و نوبت دهی کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات
چگونه از بهترین متخصص بیماری‌های ستون فقرات نوبت بگیرم؟

جهت مشاوره و تعیین نوبت با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:

چه بیماری‌هایی را می‌توان در کلینیک دکتر ستون فقرات دکتر مرادی درمان کرد؟

اگر از اسکولیوز، قوز کمر، کیفوز، گودی کمر، انحنای ستون فقرات احساس ناراحتی می‌کنید می‌توانید به کلینیک دکتر مرادی مراجعه نمایید.

متخصص جراحی ستون فقرات کیست؟

یک متخصص جراحی ستون فقرات با توجه به تخصص خود در مورد ستون فقرات و اجزای آن به درمان و جراحی بیماری‌های ستون فقرات و نخاع و اجزای آن می‌پردازد.

مشاوره رایگان