Search

کلینیک فوق تخصصی تومور‌ها و بیماری‌های مغز

تیم فوق تخصصی کلینیک دکتر مهران مرادی

دکتر عباس دقاق زاده

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

دکتر عباس دقاق زاده متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و  متخصص در درمان بیماری‌های عضلانی، استخوان‌ها، مفاصل، اعصاب محیطی، دیسک کمر و گردن،  مشکلات ستون فقرات، ناهنجاری های اسکلتی و کمر و اسکولیوز.

دکتر کامران آزما

جراح مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، عضو هیئت ممتحنه دانشنامه تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی ایران هستند. از سوابق ایشان می‌توان به ریاست مرکز تحقیقات بیومکانیک و ارگونومی دانشگاه، عضویت هیئت مدیره انجمن طب فیزیکی و توانبخشی و بیش از 20 سال سابقه تدریس در دانشگاه ایران اشاره کرد. 

دکتر مسعود حاجی خانی

متخصص ارتوپدی فلوشیپ زانو

فارغ التحصیل دکترای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جراح استخوان و ارتوپدی و فلوشیپ جراح زانو و تعویض مفصل هستند. از دستاوردهای پزشکی ایشان می‌توان به عضویت در انجمن جراحان ارتوپدی آمریکا و کانادا و جراحان لگن و تعویض مفصل ایران، مدیریت گروه ارتوپدی بیمارستان لولاگر اشاره کرد.

دکتر علی مقدس جعفری

دکتر علی مقدس جعفری

متخصص اورژانس و فوریتهای پزشکی

دکتر علی مقدس جعفری فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ‌التحصیل دکترای تخصصی طب اورژانس و دارای بورد تخصصی طب اورژانس هستند. از سوابق ایشان می‌توان به عضویت هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد.

دکتر دامون آزاد

دکتر دامون آزاد

فلوشیپ فوق تخصصی درد

متخصص در کنترل و درمان انواع درد مزمن:

  • کمردرد
  • دیسک کمر و گردن 
  • آرتروز و درد مفاصل 
  • نوروپاتی دیابتی
  • سندرم تونل مچ دست و فیبرومیالژی
فهرست مطالب

تومور مغز به انباشت و افزایش غیرطبیعی سلول‌های مغزی اطلاق می‌شود. این تومورها می‌توانند خوش‌خیم یا بدخیم باشند. رشد این تومورها می‌تواند منجر به افزایش فشار داخل جمجمه شود و علایمی مانند سردرد، کاهش بینایی و تشنج را به همراه داشته باشد. اگر تومورهای مغز در مراکز حرکتی رشد کنند، ممکن است باعث کاهش قدرت عضلانی یا همی‌پلژی شوند.

تومور خوش‌خیم شایع‌ترین نوع تومور مغزی، مننژیوما است که در خانم‌ها به دلیل حساسیت به هورمون استروژن بیشتر شایع است. این تومورها، در صورت داشتن علامت‌هایی مانند کاهش بینایی، تشنج و فلج نسبی اندام، یا در صورت سایز بیشتر از 3 سانتی‌متر، حتی بدون علامت، نیاز به جراحی باز دارند.

 
 

 

دکتر مرادی - تومور مغز

تومور خوش خیم بعدی آدنوم هیپوفیز می باشد . در میان تومورهای هیپوفیز نوع پرولاکتینوما در اغلب موارد با دارودرمان می شوند و نیاز به جراحی نمی باشد. سایر تومورهای هیپوفیز بر اساس شرایط خاص که در بررسی های تکمیلی در کلینیک دکتر مرادی انجام می شود بیماران تحت درمان حمایتی یا کاندید جراحی قرار می گیرند . امروزه تقریبا اعلب تومورهای هیپوفیز از طریق بینی و با آندوسکوپ قابل جراحی خواهند بود. این تومرها توسط دکتر مرادی و تیم جراحی هیپوفیز با پیشرفته ترین ابزارها انجام خواهد شد.

تومورهای مغز شامل گلیوما

دسته بعدی تومورهای مغز شامل گلیوما می باشند . این تومورها از گرید یک تا 4 خواهند بود که بر اساس نمونه دریافتی از تومور یا از طریق جراحی باز یا بیوپسی مغز مشخص خواهند شد . گرید یک تومور خوش خیم خواهد بود و نیاز به بررسی دوره ای با ام آر آی می باشد ولی از گرید دو به بعد نیاز به درمان تکمیلی خواهد بود .

یک دسته دیگر از ضایعات مغزی خونریزی های مغز و ناهنجاریهای عروق مغز می باشند که این دسته از بیماری ها سخت ترین و حساس ترین بیماریهای مغز می باشد.

در جلسه اول ملاقات با دکتر مرادی، بر اساس شواهد ام‌آرآی، روش‌های درمانی توضیح داده خواهد شد و در صورت لزوم، بررسی‌های تکمیلی صورت خواهد گرفت. اگر نیاز به جراحی وجود داشته باشد، تیم جراحی دکتر مرادی با استفاده از آخرین دستگاه‌ها و ابزارهای مدرن، جراحی را انجام خواهد داد.

روش های درمانی توموهای مغز

  1. جراحی میکروسکوپی و تخلیه تومور
  2. بیوپسی تومور که فقط نمونه برداری سوزنی از تومور خواهد بود و در موارد تومورهای عمقی انجام می گیرد.
  3. رادیوتراپی و گامانایف
  4. شانت گذاری مغزی
  5. نوروآدوسکوپی

درمان های تکمیلی بعد از جراحی:

تمامی بیماران در ویزیت اول بعد از جراحی توسط دکتر مرادی بررسی خواهند شد و در صورت نیاز به روان درمانی به متخصص روانپزشک معرفی می‌گردند. روانکاوی بعد از جراحی مغز بخصوص در تومورهای بدخیم بسیار ضروری می باشد و کمک زیادی در ادامه درمان خواهد کرد.
بیماران بر اساس درجه تومور برای شیمی درمانی یا رادیوتراپی معرفی می گردند.
شما میتوانید با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی دکتر مرادی تحت بررسی کامل و مشاوره قرار بگیرید و بهترین روش درمانی برای بهبود خود یا بیمارتان را دریافت کنید.

ویدیوی کامل "تومور مغزی" دکتر مرادی در شبکه سه سیما

جهت مشاوره و تعیین نوبت با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:

اگر از اسکولیوز، قوز کمر، کیفوز، گودی کمر، انحنای ستون فقرات احساس ناراحتی می‌کنید می‌توانید به کلینیک دکتر مرادی مراجعه نمایید.

یک متخصص جراحی مغز و ستون فقرات با توجه به تخصص خود در مورد مغز و ستون فقرات و اجزای آن به درمان و جراحی بیماری‌های مغز ستون فقرات و نخاع و اجزای آن می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان